Przygotowania do KTB 2018: treningi w lipcu

Mimo że trwają wakacje, bynajmniej nie przerywamy na ten czas przygotowań do jesiennych imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018 – 12. PZU Biegu Trzech Kopców i 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W pierwsze cztery niedziele lipca spotykamy się tradycyjnie o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. Natomiast w ostatnią niedzielę tego miesiąca czeka nas trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej.

Biegać należy cały rok. Ewentualnie z małą przerwą – może być dwa tygodnie wskazane na relaks po sezonie. Choć patrząc na manię biegania i chęć zaliczania kolejnych kilometrów, czasem o tym zapominacie. My, trenerzy, jesteśmy też po to, by o tym przypominać. Organizm musi mieć głód biegania, a nie przesyt.
 
Dlatego lipiec poświęcamy na trening sprawności (czego Wam często brakuje). Planujemy mniejsze ilości kilometrów – aby nabrać wspomnianego głodu biegania i siły na drugą część sezonu.
Bieganie do 15 km – czasem mniej.

W sierpniu wrócimy do „roboty” do drugiej części sezonu. Mając za sobą przepracowane zimę i pierwszą część sezonu oraz aktywny wypoczynek, wystarczy tylko „przypomnieć” mocniejszy trening z objętością i będziecie gotowi.

Kto ma jednak zaplanowany urlop w lipcu, to trzeba odpocząć – pamiętajcie!

Do zobaczenia na treningach!

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej (29 lipca): zbiórka o godz. 9:00 na parkingu przy drodze krajowej nr 75 (bliższym jadąc od Niepołomic, dalszym od autostrady, dokładna lokalizacja TUTAJ).